Види ремонту

З чого почати ремонт?

Сьогодні у всіх на слуху вираження «євроремонт», «комплексний ремонт», «ремонт класу люкс», «ремонт економ-класу». Найчастіше, це не більше ніж слова, документально не підкріплені технічними нормами і вимогами. На першому етапі бажано розібратися в тому, що включає в себе поняття «ремонт». Для того, щоб правильно поставити завдання виконавцям, добре б уявити, які види ремонту офіційно прийняті.

Косметичний ремонт

Орієнтовна ціна - 2000-2500 грн. / м2

Це комплекс ремонтно-будівельних робіт з підтримки експлуатаційних якостей будівель і приміщень шляхом усунення невеликих пошкоджень і відновлення захисних покриттів (фарбування стель, стін, заміна шпалер, наличників, лінолеуму, ковроліну, ламінату, паркетної дошки, плінтусів). Ці роботи пов'язані зі змінами існуючого вигляду, експлуатованого приміщення без заміни його конструктивних елементів.

Простий капітальний ремонт

Орієнтовна ціна - 2500-3000 грн. / м2

До косметичних робіт додають створення або заміну частини конструктивних елементів (з візуальним вирівнюванням площин) та інженерних систем (водопостачання, каналізації, електромереж).

Капітальний ремонт

Орієнтовна ціна - 3000-4000 грн. / м2

Це комплекс ремонтно-будівельних робіт з метою посилення або відновлення (з доцільним поліпшенням) експлуатаційних показників будівель і для підвищення надійності елементів будівель і приміщень. Роботи пов'язані зі зміною існуючого вигляду приміщення, яке раніше експлуатувалося із заміною його конструктивних елементів і інженерних систем.

Складний капітальний ремонт

Орієнтовна ціна - 3500-4500 грн. / м2

Передбачає категорію капітальний ремонт із здійсненням дій, що змінюють стильові рішення приміщень (монтаж декоративних стельових конструкцій, пристрій арок, пілястрів, ніш, колон і т.д.).

Реконструкція будівель і приміщень

Орієнтовна ціна - 4000-6000 грн. / м2

Комплекс ремонтно-будівельних робіт спрямованих на перебудову будівель і приміщень з метою підвищення їх місткості, комфортності тощо. Реконструкція передбачає перепланування: розбирання окремих частин споруди і будівництво нових. Така діяльність змінює існуючий вигляд і функціональне призначення приміщень, що раніше експлуатувалися. Також під цю категорію потрапляють роботи, що входять в поняття складного капітального ремонту і передбачають заміну несучих конструкцій приміщення (заміна і посилення перекриттів, перегородок і т.д.)

Зваживши свої фінансові можливості, нескладно уявити, який з видів ремонту ви можете собі дозволити. Якщо дуже хочеться, а фінанси не дозволяють, є кілька шляхів зниження вартості ремонтних робіт.

Перший шлях - заміна матеріалу покриття підлог. Наприклад, замість штучного паркету або масивної дошки взяти паркетну або ламіновану дошку. Зміна типу покриття веде до вибору іншої технології підготовчих робіт, чорнових матеріалів, що застосовуються. У наведеному випадку економія може становити більш ніж 40% вартості робіт і 30% вартості матеріалів.

Другий шлях - ослаблення вимог щодо вирівнювання стін. Наприклад, технологія підготовки стін під обклеювання шпалерами істотно простіше і дешевше підготовки їх під фарбування або декоративну штукатурку. Оштукатурювання може бути простим, поліпшеним і високоякісним (різниця у відхиленнях по вертикалі і горизонталі 3-1 мм / 1м.п.).

Чи у всіх кімнатах потрібно високоякісне оштукатурювання, якщо візуально різницю в порівнянні з поліпшеним вирівнюванням здатний помітити лише фахівець? Чи доцільно робити оштукатурювання високоякісним в темній кімнаті? Диференційований підхід дозволяє заощадити до 35% на роботах і до 25% на вартості матеріалів.

Третій шлях - зміна технологій виконання робіт при вирівнюванні і облаштуванні стель. Наприклад, при значних відхиленнях стель від горизонталі облаштування стелі підшивання дозволить скоротити витрати на 15-20%.

Існують інші шляхи зниження витрат, але головне - потрібно пам'ятати: не можна економити на якості застосовуваного матеріалу і рівні кваліфікації виконавців робіт. І в тому і в іншому випадках результат непередбачуваний, а переробка обійдеться в чималу суму, не кажучи про моральний і тимчасовий дискомфорт. Після того, як ви визначилися з видом ремонту, другий етап: Створення дизайн-проекту!

Вартість видів ремонтних робіт, матеріалів і проектних послуг вказана в розділі ціни.